Kuzguncuk Yemek Yerleri

Konu yemek olunca daha bir seçici davranmak gerekir. İstanbul’da yemek denilince, Kuzguncuk yemek yerleri ilk akla gelendir. Kuzguncuk’da yemek denilince de, Bay Mantı & Cafe – Kuzguncuk tercih edilir. Bay Mantı & Cafe 2015 yılından beri Kuzguncuk’un tarihi mekanları arasında faaliyet gösteren, mantı çeşitleri ve zeytinyağlı kültürel yemekleri ile ün yapmış mekanlardandır.

Kuzguncuk yerli film sahnelerine ev sahipliği yapmış, Musevi kültürünü yansıtan renkli evler ve konakları ile ünlü Üsküdar’da bir semttir. Semte İstanbullular kadar yerli ve yabancı turistlerde ilgilidir. Her köşesi tarih kokan bu semtte, günün yorgunluğunu atmak isteyenler için de, Bay Mantı & Cafe önemli bir mekan oluşturur. Mekanın eşsiz lezzette mantılarını tadan ziyaretçiler, her an bir film çekimine tanık olabilir, yanı başında ünlü biriyle karşılaşabilir. Mekan aynı zamanda sinema sanatçılarının da bilindik mekanlarındandır.

Kuzguncuk Yemek Yerleri
Kuzguncuk Yemek Yerleri

Kuzguncuk Yemek Yerlerinin Özellikleri

Kuzguncuk’un kültürel ve tarihi özelliklerini bazı kuzguncuk yemek yerlerinde de görmek mümkün. Kuzguncuk yemek yerleri arasında ayrı bir öneme sahip olan Bay Mantı & Cafe, tarihi dokuya uygun olarak oluşturulmuş nostaljik mekanlardandır. Mekan bu anlamda kültürel zenginliğini mutfağına da taşımıştır. Bay Mantı & Cafe Kuzguncuk’un yemek kültürü açısından önemli bir yere sahiptir. Zeytinyağlı ev yemekleri, mantı çeşitliliği, kahvaltı zenginliği ile bilinen mekan, aynı zamanda klasik ve modern çizgileri birleştirerek, cafe kültürüne de katkı sağlar.

Kuzguncuk Yemekleri Nelerdir?

Bazı mekanlar vardır ki yemekleri ile ün yapmıştır. Kuzguncuk yemek yerleri denilince, ilk akla gelen Bay Mantı & Cafe’dir. Mekanda Kuzguncuk’un yemek kültürünün tüm çeşitlerini bulmak mümkün. Mekanda;

  • Mantı çeşitleri,
  • Zeytinyağlı ev yemekleri,
  • Kendine özgü tatlı çeşitleri,
  • Zengin içecek menüsü,
  • Günlük yemek çeşitleri,
  • Fiyat avantajlı menüler,
  • Salata çeşitliliği,

Türünden yemekler bulmak mümkün. Mekanın meşhur lezzetleri arasında Bay Mantı & Cafe’ye özel şef’in special meşhur şifalı adaçayı çorbası, misafirleri tarafından sıklıkla tercih edilir. Mekanın kendine has lezzetleri arasında Bay Mantı & Cafe’ye özel şef’in special meşhur şifalı Borsch Çorbası (şifalı detox) ün yapmış lezzetleri arasındadır.

İstanbul En İyi Mantıcısı
İstanbul En İyi Mantıcısı

Kuzguncuk Yemek Yerleri Nerede?

Kuzguncuk’un en meşhur yemek yerleri, Kuzguncuk’un tarihi evlerinin bulunduğu İcadiye Caddesi üzerinde yer alır. Kuzguncuk’un en meşhur yemek mekanı da, Bay Mantı & Cafe’dir. Bay Mantı & Cafe, Kuzguncuk sahil bandına yürüme mesafesindedir.

Kuzguncuk’ta Ne Yenir?
Kuzguncuk’ta Ne Yenir?

Kuzguncuk Yemek Yerlerine Nasıl Gidebilirim?

Kuzguncuk, Üsküdar’a bağlı belde olup, İstanbul Boğazı’nın en güzide yerlerindendir. Kuzguncuk semtine erişim sağlayacak ziyaretçiler, Üsküdar’a erişim sağladıktan sonra sahil bandını takip ederek, Kuzguncuk sahil bandına ulaşırlar. Anadolu yakasının en ünlü yemek mekanı Bay Mantı & Cafe, tarihi mekanlarında bulunduğu İcadiye Caddesi üzerindedir. İstabul’un bir çok noktasından Üsküdar ilçesine toplu taşıma ve raylı taşıma olanakları bulunur.

Tarihi Kuzguncuk Mahallesi Mantıcısı
Tarihi Kuzguncuk Mahallesi Mantıcısı

Kuzguncuk’da Mantı Yenir mi?

Kuzguncuk mantısı ile ünlü bir semttir. Semt bu ününü Bay Mantı & Cafe’ye borçludur. Çünkü mekan Anadolu yakasının En İyi Mantıcısı unvanını elinde bulundurur. 2016 yılında bu yana bu unvanı kimseye kaptırmamıştır. Bay Mantı & Cafe kendine özgü damak lezzeti ile Vejetaryan Mantı, Çıtır Mantı, Anadolu Mantısı, Hinkali Gürcü Mantısı gibi seçenekler sunar. Mekanın beğenilen Anadolu Mantısı, Türkiye’nin her yerine gönderilme olanağına sahiptir. Tercih eden misafirler Kuzguncuk’un tarihi sokaklarını gezerek, yorgunluğunu Bay Mantı & Cafe’de yemek yiyerek, sıcak soğuk içeceklerinden faydalanarak atabilirler. Bay Mantı & Cafe güler yüzlü personeli ile misafirlerini ağırlamaktan gurur duyar. Bay Mantı & Cafe aynı zamanda yöre halkının buluşma noktaları arasında yer alır.

Kuzguncuk Yemek Yerleri
Etiketlendi: